Zmień rozmiar czcionki:
Zmień kontrast:

CMO „Laser” partnerem Mistrzostw Europy Niewidomych i Słabowidzących

Już 21 sierpnia rozpoczną się IX IBSA Mistrzostwa Europy Niewidomych i Słabowidzących w showdown – dyscyplinie sportowej, w której Polacy odnoszą międzynarodowe sukcesy. Partnerem wydarzenia została okulistyczna Klinika prof. Jerzego Szaflika, która udostępni sprzęt i gabinety do obowiązkowych badań medycznych zawodników.

Gospodarzem tegorocznej edycji Mistrzostw Europy Niewidomych i Słabowidzących jest Polska, a wśród zawodników pojawi się kilkudziesięciu reprezentantów z 18 krajów Starego Kontynentu. Imprezę organizuje Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących „Cross” na zlecenie IBSA – Międzynarodowej Federacji Sportu Niewidomych. Zawodnicy rywalizować będą w showdown, dyscyplinie sportu nazwanej także tenisem stołowym dla niewidomych.

Pierwsze dwa dni Mistrzostw Europy przeznaczone będą na klasyfikację medyczną zawodników. IBSA stosuje bowiem ścisłe uregulowania, zgodnie z którymi reprezentanci bez aktualnych badań medycznych nie mogą brać udziału w rozgrywkach. Klasyfikacja odbędzie się w CMO „Laser”, która została partnerem wydarzenia. Klinika udostępni najnowocześniejszy sprzęt medyczny i przestrzeń do badań wykonywanych przez lekarzy-klasyfikatorów z Portugalii i Ukrainy, wyznaczonych przez IBSA.

Więcej informacji nt. wydarzenia znajduje się na stronie www.cross.org.pl