Zmień rozmiar czcionki:
Zmień kontrast:

Oczy są najważniejsze” to inicjatywa Profesora Jerzego Szaflika i Jego współpracowników, mająca na celu zwiększenie świadomości społecznej
dotyczącej oka i pełnego zrozumienia jego funkcji oraz roli wzroku w codziennym życiu. Chodzi nie tylko o  wykonywanie zawodu ale też
o spełnianie osobistych pasji oraz odnoszenie życiowych sukcesów.
Zapraszamy osoby znane nam wszystkim z mediów, aby podzieliły się opinią, odpowiadając na pytanie „Dlaczego oczy są dla niej najważniejsze?”
Troska o Państwa zdrowe oczy jest naszym najważniejszym zadaniem.

Zespół Centrum Mikrochirurgii Oka Laser


Dlaczego oczy są najważniejsze? Bo nie zobaczysz partytury, ani ręki dyrygenta, ani własnych dzieci!!! Mnie mogło się to przydarzyć. Na szczęście istnieje Prof. Szaflik który zadbał żeby nie doszło do nieszczęścia. A bylem blisko tego…..

Vadim Brodski


Dlaczego oczy są najważniejsze? Gdy „Czerwony Kapturek” pytał ukrytego pod przebraniem Babci wilka dlaczego ma takie duże oczy usłyszał: ” Żebym mogła lepiej widzieć jaka jesteś śliczna” ! Nie ma nic piękniejszego jak patrzeć w oczy bliskiej nam osoby- dostrzegać w nich blask, wzruszenie, małe i duże radości. To w oczach , jak w zwierciadle, odbijają się ludzkie emocje i dla mnie to właśnie oczy są kapitanem wszelkich zmysłów. I choć ich wielkość nie ma wpływu na dobre widzenie to już kondycja ma wiodące znaczenie dla jakości odbierania otaczającego nas, tak pięknego świata. Co prawda każdy z nas rzeczywistość widzi trochę inaczej ale ważne jest to, by widzieć WYRAŹNIE. Dlatego dbajmy o nasze oczy bo są bardzo cennym skarbem i przede wszystkim muszą nam starczyć na całe życie.

Karol StrasburgerWidzę – piękne uczucie.

Grzegorz Markowski