Zmień rozmiar czcionki:
Zmień kontrast:

Oczy są najważniejsze” to inicjatywa Profesora Jerzego Szaflika i Jego współpracowników, mająca na celu zwiększenie świadomości społecznej
dotyczącej oka i pełnego zrozumienia jego funkcji oraz roli wzroku w codziennym życiu. Chodzi nie tylko o  wykonywanie zawodu ale też
o spełnianie osobistych pasji oraz odnoszenie życiowych sukcesów.
Zapraszamy osoby znane nam wszystkim z mediów, aby podzieliły się opinią, odpowiadając na pytanie „Dlaczego oczy są dla niej najważniejsze?”
Troska o Państwa zdrowe oczy jest naszym najważniejszym zadaniem.

Zespół Centrum Mikrochirurgii Oka Laser


Dlaczego oczy są najważniejsze? Bo nie zobaczysz partytury, ani ręki dyrygenta, ani własnych dzieci!!! Mnie mogło się to przydarzyć. Na szczęście istnieje Prof. Szaflik który zadbał żeby nie doszło do nieszczęścia. A bylem blisko tego…..

Vadim Brodski


Dlaczego oczy są najważniejsze? Gdy „Czerwony Kapturek” pytał ukrytego pod przebraniem Babci wilka dlaczego ma takie duże oczy usłyszał: ” Żebym mogła lepiej widzieć jaka jesteś śliczna” ! Nie ma nic piękniejszego jak patrzeć w oczy bliskiej nam osoby- dostrzegać w nich blask, wzruszenie, małe i duże radości. To w oczach , jak w zwierciadle, odbijają się ludzkie emocje i dla mnie to właśnie oczy są kapitanem wszelkich zmysłów. I choć ich wielkość nie ma wpływu na dobre widzenie to już kondycja ma wiodące znaczenie dla jakości odbierania otaczającego nas, tak pięknego świata. Co prawda każdy z nas rzeczywistość widzi trochę inaczej ale ważne jest to, by widzieć WYRAŹNIE. Dlatego dbajmy o nasze oczy bo są bardzo cennym skarbem i przede wszystkim muszą nam starczyć na całe życie.

Karol StrasburgerWidzę – piękne uczucie.

Grzegorz MarkowskiOczy są zwierciadłem duszy. Możesz z nich wszystko wyczytać, jeżeli dobrze widzisz. Zadbaj więc o nie zawczasu.

Irena SantorRozmowy w cztery oczy często decydują o historii.

Andrzej Olechowski


Ponieważ zdarzyło mi się to osobiście, dlatego pozwolę sobie przekazać Państwu moje doświadczenia. Mój telewizorek zaczął tracić ostrość. „Staruszek” pomyślałem … trzeba kupić nowy, ale nowy również nie miał ostrości. Co się dzieje pomyślałem i wtedy usłyszałem głos z obu telewizorów „Ty idioto, nasza ostrość jest jak brzytwa, to Ty nie zadbałeś o swoje oczy!”. Przyznałem im rację.

Jan Kobuszewski


Kartezjusz, gdyby dzisiaj żył do słynnego „myślę, więc jestem” być może dodałby „widzę, więc cieszę się życiem”. Oczy są naszym kontaktem ze światem, którego nic nie zastąpi.
Sam wiele przeżyłem dlatego, że wiele widziałem. I nadal chcę oglądać świat, żeby się nim cieszyć, rozumieć i zmieniać.

Zbigniew Niemczycki


Spójrzmy prawdzie w oczy – trzeba o nie bardzo dbać.

Janusz Gajos


Kiedy patrzę na mojego synka, uśmiecha się do mnie kosmos…

Patrycja Markowska


Wciąż chcą mi coś wmówić w żywe oczy. Bez skutku, bo widzę.

Michał Komar


Podobno miłość to patrzeć w tym samym kierunku. My patrzymy wspólnie w tym samym kierunku od ponad 8 lat. Wspólnie obserwujemy, jak rozwija się nasza relacja oraz nasze dzieci. Jednak patrzeć to nie to samo, co widzieć – a dzięki korekcji laserowej wiem, że Martin widzi wszystko wyraźnie. No, może poza przyszłością naszych córek 😉

Kasia Harmony, autorka bloga Harmony Life & Style


Życie składa się z drobnych przyjemności. Na przykład takich, jak wygłupy z moimi dziewczynami na basenie. Z dużą wadą wzroku to jednak trudne – bez okularów ciężko stwierdzić, czy ta rozmyta plama zjeżdżająca do wody to twoja córka, czy dziecko kogoś innego 😉 Soczewki kontaktowe? Byłem mistrzem w ich gubieniu w wodzie. Po korekcji laserowej nie wiem, kto ma większą frajdę na basenie – ja, czy moje księżniczki 🙂

Martin Harmony, autor bloga Harmony Life & Style