Zmień rozmiar czcionki:
Zmień kontrast:

Drodzy Pacjenci,

w Centrum Mikrochirurgii Oka Laser stosujemy wszystkie dostępne środki ochrony.

Pozwala to na świadczenie pełnego zakresu dostępnych usług medycznych na najwyższym poziomie.

Niniejsza procedura jest w pełni zgodna z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia, Wojewody Mazowieckiego, Polskiego Towarzystwa Okulistycznego oraz Konsultanta Krajowego ds. okulistyki.

Jak przebiega konsultacja okulistyczna w CMO Laser?


Wizyta w Klinice

Pracownik infolinii ustala termin wizyty Pacjenta w Klinice. Zadbaliśmy o zachowanie wszelkich dostępnych środków bezpieczeństwa epidemiologicznego w siedzibie CMO Laser w Warszawie.

Jakie środki ochrony obowiązują w siedzibie CMO Laser?


Wejście do Kliniki

W holu budynku, tuż za drzwiami wejściowymi do Kliniki, znajduje się urządzenie dozujące płyn dezynfekcyjny. Każda osoba wchodząca do Kliniki powinna właściwie zdezynfekować dłonie przy użyciu specjalnego płynu i zasłonić maseczką nos i usta.

W poczekalniach CMO Laser zostały zamontowane szwajcarskie certyfikowane oczyszczacze THERAPY AIR ION eliminujące z powietrza 99,9 proc. wirusów i bakterii przenoszonych drogą kropelkową.

Ochronę przeciwepidemiczną w Klinice prof. Jerzego Szaflika uzupełniono o pokrycie wybranych powierzchni specjalistyczną folią zabijającą drobnoustroje oraz instalację przepływowych lamp UV dezynfekujących powietrze.

Folia PureZone™ firmy Hexis została umieszczona na powierzchniach często dotykanych przez Pacjentów, takich jak terminale płatnicze, klamki, czy przyciski w windach. Dzięki zawartym w niej jonom srebra, stanowi znakomite zabezpieczenie antybakteryjne i antywirusowe, zabijając 99,99 proc. znajdujących się na jej powierzchni chorobotwórczych mikroorganizmów, w tym wirusa SARS-CoV-2.

O czystość mikrobiologiczną w CMO Laser dbają też nowe, przepływowe lampy UV – model NBVE 60 NL. Ich działanie jest w pełni bezpieczne dla człowieka, ponieważ antybakteryjne i antywirusowe promieniowanie UV-C operuje jedynie wewnątrz urządzenia. Dzięki temu lampy mogą być włączone w pomieszczeniach, w których przebywają ludzie, zapewniając stałą dezynfekcję powietrza.

Rejestracja

Następnie Pacjent przechodzi do rejestracji (w danym momencie, przy każdym stanowisku rejestracji może przebywać tylko jeden Pacjent i jedna osoba towarzysząca). Pacjenta od pracownika rejestracji oddziela przegroda z pleksiglasu.

Badania diagnostyczne

Po zakończeniu rejestracji Pacjent jest zapraszany na badania diagnostyczne. Są one przeprowadzane przez pielęgniarkę diagnostyczną. Sprzęt używany do badań jest odkażany po każdym użyciu..

Konsultacja lekarska

Po badaniach diagnostycznych następuje konsultacja okulistyczna.

Wszystkie lampy szczelinowe w Klinice, standardowo używane podczas konsultacji okulistycznych, zostały wyposażone w dodatkową osłonę z pleksiglasu. Stanowi ona kolejną barierę pomiędzy twarzami okulisty i Pacjenta. Sprzęt wykorzystywany podczas konsultacji okulistycznej oraz wyposażenie gabinetu są dezynfekowane po każdym użyciu.

Jeśli dany przypadek będzie wymagał kolejnych konsultacji, badań, czy zabiegu, Pacjent może w recepcji umówić się na kolejną wizytę w Klinice.

Czy w Klinice wykonywane są zabiegi operacyjne?

Zbiegi operacyjne w pełnym zakresie są wykonywane w trybie planowym.

Na obydwu traktach operacyjnych zainstalowano specjalny system klimatyzacji, wyposażony w podwójne filtry hepa, zapewniający 30 krotną wymianę powietrza w ciągu godziny.