Zmień rozmiar czcionki:
Zmień kontrast:

Soczewka fakijna

Soczewki fakijne są dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają wadę wzroku niemożliwą do skorygowania za pomocą lasera excimerowego.

Nowość: soczewki Visian ICL – firmy STAAR

Najczęściej ta procedura jest wykorzystywana w przypadku wysokiej krótkowzroczności, choć może być także alternatywą dla korekcji laserowej u osób, które mają niedużą wadę, ale nie mogą lub nie chcą poddać się korekcji laserem.

Od listopada 2014 są dostępne soczewki fakijne Visian ICL firmy amerykańskiej firmy STAAR. Są to tzw. soczewki tylnokomorowe – mocowane za tęczówką oka. Visian  ICL jest soczewką zwijalną, implantowaną z tzw. mikrocięcia, które nie wymaga zakładania dodatkowych szwów.  Po operacji pierwszego oka – już po kilku dniach można doszczepiać soczewkę w drugim oku tego samego pacjenta. Okres rekonwalescencji trwa zaledwie kilka dni.

Operacja

Termin operacji ustalamy z pacjentem po uprzednim zaakceptowaniu kwalifikacji. Ze względu na konieczność sprowadzenia indywidualnie dobranej soczewki, pacjent dokonuje przedpłaty na operację.

W dniu operacji pacjent dopłaca pozostałą część kosztów. Stawia się o umówionej godzinie. Prosimy o zabranie kapci, ew. szlafroka. Pobyt pacjenta w naszej klinice trwa około 2-3 godziny. Sama operacja – około 20 minut.

Kontrole i rekonwalescencja

I wizyta – na drugi dzień po operacji.

Kolejne kontrole – ustala się po pierwszej.

Czas gojenia – to około tydzień. Jeśli jest wskazanie do operacji obydwu oczu, to można to zrobić w odstępie 2 tygodni. W tym czasie pacjent nie ma jeszcze pełnego widzenia, dlatego drugie oko należy zoperować tak szybko, jak to będzie możliwe – dla pełnego komfortu widzenia.

Nasza kadra

prof. dr hab. n. med. Jacek P. Szaflik

Profesor Jacek P. Szaflik jest kierownikiem i ordynatorem Katedry i Kliniki Okulistyki Wydziału Lekarskiego WUM…

pokaż więcej

dr hab. n. med. Justyna Izdebska

Ukończyła I Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie. Od kwietnia 1997 zatrudniona w Katedrze i…

pokaż więcej

dr n. med. Wojciech Kołodziejczyk

Doświadczony chirurg-okulista, od 2006 r. Członek Eurpejskiego Towarzystwa Chirurgii Zaćmy i Chirurgii Refrakcyjnej – European…

pokaż więcej