Zmień rozmiar czcionki:
Zmień kontrast:

Nieodpłatne konsultacje okulistyczne dla uchodźców z Ukrainy

W Centrum Mikrochirurgii Oka Laser w Warszawie lekarze okuliści bezpłatnie przyjmują obywateli Ukrainy, którzy uciekli do Polski przed rosyjską agresją militarną. To naturalny odruch w stosunku do ludzi potrzebujących pomocy – mówi prof. Jerzy Szaflik, właściciel Kliniki.

Pierwsi wojenni uchodźcy już się do nas zgłosili. Przyjęliśmy m.in. kilkuletnią dziewczynkę, której trzeba było zdjąć szwy po okulistycznej operacji przeprowadzonej jeszcze na Ukrainie – opowiada  prof. Szaflik i dodaje: W takich przypadkach niezwłocznie udzielamy pomocy i nie pobieramy od pacjenta opłat, nie wymagamy też potwierdzenia statusu uchodźcy. Zwłaszcza teraz, gdy różnego rodzaju specustawy dotyczące uchodźców z Ukrainy są jeszcze w opracowaniu, a osób wymagających lekarskiej interwencji wciąż przybywa. Dlatego, przy pełnej zgodzie lekarzy, zdecydowaliśmy się jako placówka realizować takie konsultacje nieodpłatnie.

Informacji o bezpłatnych konsultacjach okulistycznych dla uchodźców wojennych z Ukrainy udziela rejestracja CMO Laser pod numerami telefonów: +48 22 654-68-06, +48 22 654-67-81, +48 22 826-65-66.