Zmień rozmiar czcionki:
Zmień kontrast:

Międzynarodowa Konferencja Jaskrowo-Zaćmowa GlauCat 2021

W dniach 27-28 sierpnia 2021 w Mikołajkach odbędzie się III Międzynarodowa Konferencja GlauCat, która zgromadzi kilkuset okulistów z Polski i zagranicy. Organizowane przez Klinikę prof. Szaflika wydarzenie to cenione forum wymiany doświadczeń i prezentacji innowacji medycznych – z naciskiem na metody leczenia jaskry (GLAUcoma) i zaćmy (CATaracta).

 

Na program konferencji tradycyjnie złożą się poświęcone tytułowym schorzeniom sesje naukowe, kursy szkoleniowe, warsztaty oraz wystawa medyczna. Specjalne moduły traktować będą ponadto o chorobach siatkówki oraz rogówce i powierzchni oka; przewidziano również sesję interdyscyplinarną, podczas które poruszone zostaną tematy leżące na styku okulistyki i innych dziedzin medycyny. Wspólnym mianownikiem wszystkich części wydarzenia jest koncentracja na konkretnych, ciekawych przypadkach z praktyki lekarskiej. Szczegółowy program naukowy konferencji wraz z nazwiskami prelegentów znajduje się pod tym linkiem.

 

Więcej informacji o Międzynarodowej Konferencji Jaskrowo-Zaćmowej GlauCat 2021 znajduje się na stronie www.okolaser.edu.pl.

 

Organizatorem III Międzynarodowej Konferencji Jaskrowo-Zaćmowej GlauCat jest Centrum Mikrochirurgii Oka „Laser” Klinika prof. Jerzego Szaflika w Warszawie. Organizatorem merytorycznym wydarzenia jest Katedra i Klinika Okulistyki Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Funkcję przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego objął prof. dr hab. Jerzy Szaflik, a przewodniczącego Komitetu Naukowego – prof. dr hab. Jacek Szaflik. Od lat zabiegają oni o wymianę doświadczeń środowiska okulistycznego w duchu postępu medycyny w tym obszarze i zapewnienia pacjentom nowoczesnej, skutecznej terapii.

 

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: portal MEDtube.pl, Górnicki Wydawnictwo Medyczne, miesięcznik „Świat Medycyny i Farmacji”, portal Konsylium24.pl oraz Kwartalnik Medyczny „Okulistyka”.

 

W trosce o bezpieczeństwo i komfort Uczestników wydarzenia, decyzją Organizatora w konferencji GlauCat 2021 mogą wziąć udział wyłącznie osoby zaszczepione przeciwko Covid-19. Wydarzenie organizowane jest z zachowaniem niezbędnych środków bezpieczeństwa przeciwepidemicznego.