Zmień rozmiar czcionki:
Zmień kontrast:

Kolejne zabezpieczenia przeciwepidemiczne w CMO Laser

Ochronę przeciwepidemiczną w Klinice prof. Jerzego Szaflika uzupełniono o pokrycie wybranych powierzchni specjalistyczną folią zabijającą drobnoustroje oraz instalację przepływowych lamp UV dezynfekujących powietrze.

Folia PureZone™ firmy Hexis została umieszczona na powierzchniach często dotykanych przez Pacjentów, takich jak terminale płatnicze, klamki, czy przyciski w windach. Dzięki zawartym w niej jonom srebra, stanowi znakomite zabezpieczenie antybakteryjne i antywirusowe, zabijając 99,99 proc. znajdujących się na jej powierzchni chorobotwórczych mikroorganizmów, w tym wirusa SARS-CoV-2.

O czystość mikrobiologiczną w CMO Laser dbają też nowe, przepływowe lampy UV – model NBVE 60 NL. Ich działanie jest w pełni bezpieczne dla człowieka, ponieważ antybakteryjne i antywirusowe promieniowanie UV-C operuje jedynie wewnątrz urządzenia. Dzięki temu lampy mogą być włączone w pomieszczeniach, w których przebywają ludzie, zapewniając stałą dezynfekcję powietrza.

To kolejne instalacje zapewniające bezpieczeństwo przeciwepidemiczne Pacjentom CMO Laser. W Klinice obowiązuje ponadto zaawansowany reżim przeciwepidemiczny obejmujący całość wizyty Pacjenta w placówce. Umożliwia to świadczenie pełnego zakresu dostępnych usług medycznych.