Change font size:
Change contrast:

PRESBYOND®, najnowocześniejsza metoda leczenia starczowzroczności, już dostępny w CMO Laser

Presbiopia (starczowzroczność) to dolegliwość, która w różnym stopniu dotyka niemal każdej osoby po 40. roku życia. W klinice prof. Szaflika oferujemy przełomową metodę jej leczenia – laserową korekcję PRESBYOND®. To rozwiązanie, które pozwala pozbyć się okularów progresywnych czy okularów do czytania.

 

Presbiopia to naturalna konsekwencja starzenia się oczu. Stąd inna jej nazwa – starczowzroczność. Z wiekiem soczewka oka stopniowo traci elastyczność, co utrudnia ogniskowanie widzenia na blisko położonych obiektach. Dlatego ostrość widzenia do bliży słabnie. Już po 40. roku życia z coraz większym trudem przychodzi nam czytanie małej/drobnej  czcionki czy wykonywanie bardziej precyzyjnych czynności. Pacjenci z presbiopią mówią wówczas o „za krótkich rękach”, mając na myśli odruchowe odsuwanie oglądanych przedmiotów jak najdalej od oczu. Obniżona ostrość widzenia to też większy wysiłek wkładany w codzienne czynności. Powoduje to zmęczenie narządu wzroku, a więc bóle i łzawienie oczu, bóle głowy, odczucie znużenia, czy spadek koncentracji.

Najpopularniejszym zabiegiem korygującym presbiopię pozostaje tzw. monowizja. Polega ona na laserowym skorygowaniu dominującego oka pacjenta, tak aby do dali widziało ono dobrze bez korekcji. Drugie pozostawia się krótkowzrocznym. Pacjent musi nauczyć się używać jednego oka do patrzenia do bliży, a drugiego do dali, co oczywiście stanowi rozwiązanie dalekie od ideału. Dlatego w CMO Laser udostępniamy Pacjentom znacznie nowocześniejszą metodę PRESBYOND®,  która pozbawiona jest wad monowizji. Ta przełomowa procedura pozwala osobom ze starczowzrocznością uwolnić się od okularów do czytania lub progresywnych. Zapewnia ona „naturalne” widzenie obuoczne, trójwymiarowe, na wszystkie odległości, bez niekorzystnego wpływu na poczucie kontrastu. Zatem pacjent uzyskuje znakomitą ostrość widzenia do dali, bliży i na odległości pośrednie. ta metoda korygowania starczowzroczności jest bardzo dobrze tolerowana przez Pacjentów, a jej efekty są stabilne. Już teraz zapraszamy Państwa na wizyty kwalifikacyjne do terapii metodą PRESBYOND®, podczas których zostanie przeprowadzone dokładne określenie wady wzroku i stanu oka.